KKK

Kuida osta e-poest?

E-poest ostmise protsess on kirjeldatud Ostuinfo lehel. Kui teil tekib siiski küsimusi, kirjutage pood@lasita.com või helistage numbril 7 330 360 (tööpäevadel 9.00-17.00)

Kui pikk on aiamaja tarneaeg?

Kõik e-poes müügis olevad 28-44 mm seinapaksusega aiamajad on laos olemas. Alates kauba tellimise ning makse laekumise hetkest saab ostja oma kauba kätte hiljemalt 28 kalendripäeva jooksul. 70mm seinapaksusega ning eritellimusel valminud majade tarneaeg on kuni 10 nädalat. Eelneval kokkuleppel on võimalik ka lühem või pikem tarneaeg. Peale makse laekumist Lasita Maja AS arvelduskontole võetakse teiega ühendust 5 tööpäeva jooksul, et leppida kokku kauba kohaletoimetamise ja kättesaamise aeg. 

Kuidas toimub kauba transport?

E-poest ostetud tooteid tarnime üksnes Eesti Vabariigi piires. Aiamajad tarnitakse vee - ja vihmakindlas pakendis. Olenevalt maja suurusest, võib pakk olla üle kuue meetri pikk ning kaaluda üle tonni. Kuid on ka majasid, mis on pakitud mitmesse pakki. Aiamajade transportimiseks kasutatakse kraanaga veoautosid. Seega nii meie poolt tellitud transpordiga, kui ka ise kaubale järele tulles, tuleb arvestada sellega, et ostetud toote pakk on suur ja raske ning transpordiautole tuleb tagada piiranguteta ligipääs. Rohkem infot transpordi kohta leiab Transport ja tarneaeg lehelt. 

Mis on majakomplektis?

Majakomplekt sisaldab üldiselt kõiki paigaldamiseks vaja minevaid detaile: immutatud alusraami prussid, keemiliselt töötlemata seinadetailid, põrandalauad ja põrandaliistud, katusetalad, katuselauad ja katuseliistud, aknad ja uksed ning tormikaitseliistud. Lisaks on pakis ka kinnitusvahendid (kruvid, naelad jms). Juhul, kui aiamaja on põrandata või näiteks katusekatteta, on sellekohane info aiamaja tootekirjelduses olemas ning põrandat ja katusekatet on võimalik majale juurde osta.

Millised lisatooted sobivad kokku aiamajaga?

Enamikele aiamajadele pakume lisatoodetena  erinevaid katusekatteid ning olenevalt maja mudelist on võimalik juurde osta ka terasse, aknaluuke, lillekaste, varjualuseid, panipaikasid ja põrandaid. Kõikide lisatarvikute komplektides on olemas paigaldusjuhendid ning kinnitusvahendid. 

Majaga kokkusobivad lisatooted on nähtavad ostuaknas enne maja ostukorvi lisamist. Ostuaknasse ilmuvad ostukorvi lisatud majaga kokku sobivad tooted õigete kogustega. 


Katusepapp

Mõningad majad on e-poes müügil juba koos katusepapiga. Kui majakomplektis ei ole katusepappi, on seda võimalik juurde osta. Sellisel juhul ilmub ostuaknasse kogu aiamaja katuse katmiseks vajaliku katusepapi komplekti hind. Komplekti hinnas on katusepapi kinnitamiseks vajalikud naelad. 


Sindel

Majadele, mille katusekalle on üle 9.5 kraadi, on võimalik juurde osta katusesindlit. Ostuaknasse ilmub aiamaja katuse katmiseks vajalik sindli pakkide arv ning nende koguhind. Hinna sees on ka sindlite kinnitamiseks vajalikud naelad. Sindlit ostes on võimalik valida nelja erineva värvitooni vahel: must, roheline, punane, pruun.

Terrass

Mitmetele mudelitele on võimalik juurde osta ka terrassi. Ostuaknasse ilmub konkreetse majaga kokku sobiv terrass. Terrassi komplektis on immutatud alusraam, immutatud terrassilauad ning piirdedetailid.

Aknaluugid

Paljudele akendele on võimalik juurde osta kokkuklapitavaid aknaluuke. Kui valitud maja akendele on aknaluugid saadaval, ilmuvad just sellele majale sobivad aknaluugid samuti ostuaknasse.

Lillekastid

Valikus on kaks erinevat lillekasti – kas lainelise või sirge esiküljega. Ostuaknas tuleb märkida soovitud lillekastide kogus.

Varjualused

Paljudele mudelitele on võimalik juurde osta varjualust. Varjualune on saadaval kahes erinevas mõõdus: 900 x 2400 mm ning 900 x 3000 mm. Komplektis on postid, talad, katuselauad ning liistud. Ostukorvi ilmub juba valitud majaga kokku sobiv varjualune.

Panipaigad

Panipaigad on saadaval nii ühekaldelise katusega kui ka viilkatusega majadele. Panipaikade komplektis on immutatud alusraam, põrandalauad ja-liistud, seinadetailid, katusetalad, katuselauad ja-liistud ning uks. Panipaigad tuleb kinnitada aiamaja seina külge kinnitusliistudega. Kui ostukorvi lisatud majale on olemas sobiv panipaik, ilmub see ostuaknasse. 
 

Põrandad

Kui aiamaja komplekti ei kuulu põrand, on sellekohane info maja tootekirjelduses välja toodud ning ostuaknas on võimalik juurde osta majaga kokkusobiv põrandakomplekt. Põrandakomplekti kuuluvad immutatud alusraami detailid, põrandalauad, põrandaliistud ning kinnitusvahendid.

Mida pidada silmas aiamaja vundamendi rajamisel?

Enne aiamaja püstitamist tuleb ette valmistada maja suurust ja pinnase eripära arvestav vundament. Väiksematele ja keskmise suurusega aiamajade vundamendiks sobivad ehitusplokid või kiviparkett. Suuremate aiamajade või suvemajade vundamendiks sobib postvundament või lintvundament. Olenemata vundamendi tüübist, on oluline silmas pidada, et ainult loodis ja tugev vundament tagab edasise probleemivaba maja püstituse. 

Kuidas paigaldada aiamaja?

Eeltoodetud majadetailid ning majaga kaasas olev põhjalik püstitusjuhend tagavad lihtsa paigalduse. Lisaks leiab abi üldisest püstitusjuhendist, mille leiab siit. Olenevalt aiamaja suurusest võib maja püstitamiseks kuluda 1-3 päeva. Edukaks paigalduseks on vaja mõningaid tööriistu (akudrell, lood, saag, haamer, mõõdulint, redel) ning aiamaja võiks paigaldada vähemalt kaks inimest.

Lisaks pakume ka aiamajade paigaldamise teenust. Professionaalne paigaldamine tagab 100% kvaliteetse tulemuse. Kui soovite meiepoolset paigaldust, kirjutage pood@lasita.com või helistage numbril 7 330 360 (tööpäevadel 9.00-17.00).

Maja püstituse kohta saab lisainformatsiooni alljärgnevast videost. 


Kuidas hooldada aiamaja?

Puit on 100% looduslik ning elav ehitusmaterjal, millel võib esineda paisumist, kahanemist, toonierinevuseid, detailide väändumist ja kaardumist. Eelnevad iseärasused ei takista aiamaja püstitamist. 

Kõik aiamaja puitdetailid tarnitakse viimistlemata kujul, välja arvatud tehases immutatud alusraamiprussid. Ennetamaks aiamaja värvimuutust ning kaitsmaks uut aiamaja mädanemise, puidusine, hallituse ja muude kahjustuste eest, on puitosad vaja viimistleda puidukaitsevahenditega vähemalt väljastpoolt. Aiamaja aknad ja uksed tuleb viimistleda mõlemalt poolt ning selleks, et tagada nende veatu toimimine, on vaja neid aeg-ajalt reguleerida. Puidukaitsevahendite valikul soovitame konsulteerida spetsialistiga.